www.spnarol.pl

 
 

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NAROLU     

  SZKOŁA

KOMUNIKATY 

PRZETARGI 

DYREKCJA

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

BIBLIOTEKA

ŚWIETLICA

PEDAGOG SZKOLNY

PATRON

HISTORIA

UCZNIOWIE

  WYDARZENIA

UROCZYSTOŚCI

IMPREZY

  KONKURSY

PRZEDMIOTOWE

SPORTOWE

  KULTURA I SPORT

TEATRZYK "ALBERCIK"

UŚMIECHNIĘTE BUZIAKI

UKS "ROZTOCZE"

  INNE

PRACE UCZNIÓW

GALERIA FOTO  

KSIĘGA GOŚCI  

NAPISZ DO NAS

LINKI

ARCHIWUM

.....:::::  STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI :::::.....

 30.10.2014 - W naszej szkolnej bibliotece !

            Miesiąc październik obfitował w naszej bibliotece w różnego rodzaju atrakcje dla dzieci. Obchodziliśmy uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Nasi pierwszoklasiści mogli nie tylko wypożyczyć swoje pierwsze książeczki, zapoznali się również z regulaminem biblioteki oraz z zasadami korzystania z czytelni. Oprócz tego ogromne zainteresowanie wzbudziły wśród dzieci specjalnie przygotowane dla nich plansze, na których mogły zaznaczyć swoją obecność w bibliotece składając podpis i przybijając kolorową pieczątkę.       Hucznie świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, w tym roku pod hasłem "Kto czyta książki, ten żyje podwójnie". Przez cały październik trwały konkursy:
- plastyczny "Ulubiona postać z utworów Jana Brzechwy" dla uczniów z klas 0 – III,
- literacki "Hasło promujące Bibliotekę Szkolną" dla klas IV – VI.
Rozstrzygnięcie konkursów i wyłonienie laureatów nastąpiło 23 października w trakcie obchodów Dnia Bibliotek Szkolnych. Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Skiba kl. I d, Paweł Krul kl. I d, Gabriela Małka kl. III b, Zuzanna Wolanin kl. III a, Maksymilian Pawelec kl. III a, Karolina Osztap kl. IV a, Aleksandra Banaś kl. IV a, Gabriela Hess kl. IV b,Jakub Wolańczyk kl. IV c oraz Weronika Kudyba kl. V a
      Ale to nie wszystko! W tym dniu czekały na dzieci słodkie upominki za wypożyczenie książki, ciekawe krzyżówki, kolorowanki, rebusy i quizy oraz pieczątki na dłonie. Gościliśmy również najmłodszych z klas zerowych, którzy z zaciekawieniem słuchali o pracy w bibliotece. Zainteresowaniem cieszyła się wystawa zorganizowana w czytelni i poświęcona twórczości Jana Brzechwy. Kolorowe książeczki, pluszowe zabawki i baloniki cieszyły oko każdego odwiedzającego w tym dniu naszą bibliotekę. Na każdej przerwie czas umilały słuchowiska z wierszami Jana Brzechwy.
      Biblioteka systematycznie przez cały miesiąc zapraszała poszczególne klasy na ciekawe lekcje biblioteczne, których tematem przewodnim była twórczość Jana Brzechwy. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pięknymi wierszami tego "poety radości dziecięcej". Na potrzeby naszych czytelników zostały zakupione nowe książki i lektury, które rozchodziły się jak świeże bułeczki. Rozpoczęliśmy również współpracę z Księgarnią "Nova" z Lubaczowa i prowadzimy sprzedaż ich książek.
      W listopadzie czekają na uczniów nowe atrakcje. A jakie? Przekonają się, gdy wpadną do biblioteki! Bardzo serdecznie zapraszamy!

 

Naszym Paniom pracującym w bibliotece: pani Marzannie Pawelec, pani Agnieszce Krul oraz pani Jadwidze Zdybek dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie w przygotowanie tych październikowych dni w bibliotece oraz życzymy dalszych wspaniałych pomysłów w ich codziennej pracy.

 

Powrót.  

 Zdjęcia w galerii Foto

 

 

 

  STYPENDIAA

NAUKOWE

SPORTOWE

IM. POSŁA ZUCHOWSKIEGO

  NAUCZANIE

STATUT

SYSTEM OCENIANIA

OFERTA EDUKACYJNA

PROGRAM PROFILAKTYCZNY

REGULAMIN WYCIECZEK

REGULAMIN BIBLIOTEKI

REGULAMIN ŚWIETLICY

REGULAMIN STOŁÓWKI

  DLA NAUCZYCIELI

KARTA NAUCZYCIELA

FUNDUSZ SOCJALNY

REGULAMIN WYNAGRODZEŃ

KSZTAŁCENIE SPECJALNE

PUBLIKACJE NAUCZYCIELI

  NAROL

HISTORIA

ZABYTKI

NAROL W OBIEKTYWIE

LEGENDY NAROLSKIE