www.spnarol.pl

 
 

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NAROLU     

  SZKOŁA

KOMUNIKATY 

PRZETARGI 

DYREKCJA

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

BIBLIOTEKA

ŚWIETLICA

PEDAGOG SZKOLNY

PATRON

HISTORIA

UCZNIOWIE

  WYDARZENIA

UROCZYSTOŚCI

IMPREZY

  KONKURSY

PRZEDMIOTOWE

SPORTOWE

  KULTURA I SPORT

TEATRZYK "ALBERCIK"

UŚMIECHNIĘTE BUZIAKI

UKS "ROZTOCZE"

  INNE

PRACE UCZNIÓW

GALERIA FOTO  

KSIĘGA GOŚCI  

NAPISZ DO NAS

LINKI

ARCHIWUM

.....:::::  STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI :::::.....

 18.04.2015 - Warsztaty metodyczno-językowe "Inspiration, Teaching and Fun" !

  18 kwietnia 2015 r. w Narolu, powiat lubaczowski, woj. podkarpackie po raz pierwszy odbyły się warsztaty języka angielskiego "Inspiration, Teaching and Fun!". Warsztaty stanowią kolejną inicjatywę w ramach budowania lokalnych sieci współpracy nauczycieli języka angielskiego, działań realizowanych przez Ambasadorów Programu English Teaching Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego krajowym operatorem programu jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Zajęcia miały miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Narolu, a prowadziły je:

  • Danuta Tylkowska - wykorzystująca w nauczaniu sztukę, rękodzieło i dramę, trener kadry nauczycielskiej z Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA

  • Mariola Towgin - specjalistka z zakresu przygotowania do egzaminów kompetencyjnych,

  • Anna Domańska - specjalistka z zakresu wykorzystania nowatorskich metod w nauczaniu,

  • Krystyna Gaczoł - Ambasador English Teaching, nauczycielka Szkoły Podstawowej w Narolu i organizatorka spotkania.

        W zajęciach licznie udział wzięli nauczyciele języka angielskiego, ze szkół z powiatu lubaczowskiego i tomaszowskiego (woj. lubelskie), jak również lokalni liderzy.
      Celem tych działań było zaprezentowanie nauczycielom nowatorskich metod nauczania języka angielskiego, a w szczególności atrakcyjnych gier i zabaw językowych, podnoszących motywację uczniów do nauki, a tym samym skuteczność nauczania języka angielskiego. Warsztaty stanowiły wyjątkową okazję do wymiany doświadczeń wśród obecnych nauczycieli, jak również zapoznania się z atrakcyjną ofertą podręczników zaprezentowanych przez wydawnictwa językowe.
      Wszyscy uczestnicy warsztatów bardzo wysoko ocenili poziom zajęć. Nowoczesne metody, techniki oraz pomysły na gry i zabawy językowe. Na podstawie przeprowadzonych rozmów, obserwacji zaangażowania w zajęcia można śmiało stwierdzić, że takie programy i szkolenia rzeczywiście mają wymierny wpływ na dalszy sposób pracy nauczycieli.
      Należy podkreślić, że celem programu jest wspieranie działań na rzecz promocji uczenia się języka angielskiego i jego lepszej znajomości wśród dzieci i młodzieży z małych miast i wsi oraz wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli języka angielskiego spoza dużych aglomeracji miejskich.
       Wieloletni trener i uczestnik warsztatów w Narolu Danuta Tylkowska zauważa w rozmowie, że wartością dodaną takich spotkań jest bezpośredni kontakt i wymiana doświadczeń ich uczestników.
       Rodzi się pytanie, dlaczego Szkoła Podstawowa w Narolu mogła korzystać z Programu English Teaching? Ponieważ to największy w Polsce program wspierania i promocji nauczania języka angielskiego na terenach wiejskich i w małych miastach, czyli Narol i jego społeczność idealnie wpasowuje się w te potrzeby i działania. O czym dowiadują się uczestnicy warsztatów od ambasadora English Teaching i organizatora warsztatów Krystyny Gaczoł, która podkreśla, że program daje również szersze możliwości rozwoju nabytych umiejętności i dalszej kontynuacji rozpoczętej współpracy. Świadczyć o tym może fakt, że począwszy od roku 2014 nauczyciele i lokalni liderzy, posiadający największe doświadczenie w realizacji działań służących promocji i rozwojowi nauczania języka angielskiego na terenach wiejskich i w małych miastach, mają także szansę uczestnictwa w ścieżce Ambasadorzy English Teaching.
Organizatorzy warsztatów językowych w Narolu liczą na to, że zajęcia wzbogacą warsztat pracy nauczycieli języka angielskiego, oraz zainspirują ich do poszukiwania nowych sposobów, by zachęcić dzieci i młodzież do nauki tego języka.
       Miejmy nadzieje, że duża frekwencja nauczycieli i zainteresowanie władz gminy, spowodowały, że to nie ostatnie tego typu warsztaty.
       Słowa wdzięczności za wsparcie w organizacji warsztatów kieruję na ręce Pana Burmistrza Miasta i Gminy Narol, Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Narolu i pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Serdeczne podziękowania dla wydawnictw językowych Macmillan, Pearson, EGIS i Ewelinie Szumilak.

 

Powrót.  

 Zdjęcia w galerii Foto

 

 

 

  STYPENDIAA

NAUKOWE

SPORTOWE

IM. POSŁA
ZUCHOWSKIEGO

  NAUCZANIE

STATUT

SYSTEM OCENIANIA

OFERTA EDUKACYJNA

PROGRAM PROFILAKTYCZNY

REGULAMIN WYCIECZEK

REGULAMIN BIBLIOTEKI

REGULAMIN ŚWIETLICY

REGULAMIN STOŁÓWKI

  DLA NAUCZYCIELI

KARTA NAUCZYCIELA

FUNDUSZ SOCJALNY

REGULAMIN WYNAGRODZEŃ

KSZTAŁCENIE SPECJALNE

PUBLIKACJE NAUCZYCIELI

  NAROL

HISTORIA

ZABYTKI

LEGENDY NAROLSKIE