www.spnarol.pl

 
 

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NAROLU     

  SZKOŁA

KOMUNIKATY 

DYREKCJA

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

BIBLIOTEKA

ŚWIETLICA

PEDAGOG SZKOLNY

PATRON

HISTORIA

UCZNIOWIE

  WYDARZENIA

UROCZYSTOŚCI

IMPREZY

  KONKURSY

PRZEDMIOTOWE

SPORTOWE

  KULTURA I SPORT

TEATRZYK "ALBERCIK"

UŚMIECHNIĘTE BUZIAKI

UKS "ROZTOCZE"

  INNE

PRACE UCZNIÓW

GALERIA FOTO  

KSIĘGA GOŚCI  

NAPISZ DO NAS

LINKI

ARCHIWUM

.....:::::  STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI :::::.....

  16.05.2009 - Dzień Rodziny !

     „Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daję siłę.” Te słowa były mottem niezwykłego pikniku, który odbył się w sobotnie popołudnie w Szkole Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Narolu. Imprezę, skierowaną do małych tancerzy zespołu „Uśmiechnięte Buziaki” i ich rodzin, zrealizowano w ramach Programu Integracji Społecznej w Poakcesyjnym Programie Wspierania Obszarów Wiejskich.  

       Opiekunowie Zespołu przy dużej pomocy rodziców przygotowali prawdziwy piknik rodzinny, który ze względu na deszczową pogodę przeniesiono na salę gimnastyczną miejscowej szkoły. Była to pierwsza tego typu impreza integracyjna z okazji Dnia Rodziny, będąca połączeniem Dnia Matki z Dniem Ojca.

         Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Maria Woś – opiekun zespołu „Uśmiechnięte Buziaki”, witając rodziców, dzieci oraz zaproszonych gości, wśród których byli: Stanisław Woś – burmistrz Narola, Daniel Lomber – sekretarz Gminy Narol, ks. Dziekan Czesław Szczerba, ks. Proboszcz Julian Leńczuk, dyrektorzy szkół, opiekunowie zespołu i nauczyciele, a także wolontariusze - ludzie o dobrych sercach, którzy na co dzień wspomagają małych artystów.

         Imprezę rozpoczęła część artystyczna ofiarowana przez „Uśmiechnięte Buziaki” swoim rodzicom. Były wiersze, wzruszające piosenki i oczywiście tańce. Tancerze mieli sposobność zaprezentować  artystyczne zdolności w zupełnie nowych aranżacjach i układach tanecznych, poznanych i doskonalonych podczas warsztatów tanecznych w Rzeszowie. Trud, jaki dzieci włożyły w przygotowanie występu dla rodziców, został nagrodzony gromkimi brawami.  Po tym dzieci wręczyły swoim mamusiom i tatusiom różnobarwne kwiaty, wykonane własnoręcznie  z kolorowego papieru, pod czujnym okiem Magdaleny Dzidy.

Głos zabrali również zaproszeni goście, dziękując za prowadzenie zespołu i doskonałe przygotowanie dzieci do występów. Burmistrz Stanisław Woś nazwał „Uśmiechnięte Buziaki” zespołem reprezentacyjnym , nie tylko szkoły, ale i gminy.

         Po części artystycznej rozpoczęła się część piknikowo – rekreacyjna. Mimo, że piknik odbywał się w sali gimnastycznej, a nie na stadionie, jak pierwotnie planowano, nie zabrakło pieczonej kiełbaski, napojów i słodyczy. Koce piknikowe zastąpiły ławki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie obyło się bez dobrej zabawy i rywalizacji zarówno między dziećmi, jak i dorosłymi, którzy mieli doskonałą okazję przypomnieć sobie czasy dzieciństwa. Były konkursy na kręcenie hula hop, skoki na skakance czy rzut piłką lekarską. Najwięcej emocji przyniosły wyścigi w workach, którym towarzyszyły radosne i dopingujące okrzyki dzieci. Imprezę zakończono wspólną zabawą w dyskotekowych rytmach.

         „Nie próbowaliśmy organizować wcześniej takich imprez – mówi Maria Woś - to pierwsze tak duże wyzwanie zarówno dla nas opiekunów, jak i naszych roztańczonych podopiecznych. Aż do ostatniej chwili towarzyszył nam wszystkim stres związany nie tylko z samą organizacją pikniku i jego odbioru przez zebranych rodziców i gości, ale także z pogodą, która ostatnimi czasy jest wyjątkowo zmienna. Doskonałe humory przybyłych i roześmiane twarze dzieci były jednak świadectwem na to, że wszystko przebiegło pomyślnie i każdy doskonale się bawił, z czego jesteśmy ogromnie zadowoleni. Słowa podziękowania kieruję do pań Marty Chodasewicz i Magdaleny Dzidy oraz pana Leszka Margola, którzy wraz ze mną czuwają nad członkami zespołu, pani Bernadetcie Wolańczyk - za pięknie przygotowaną scenografię i Alinie Rogali, której pomoc w organizacji pikniku była nieodzowna. Z całego serca dziękuję także wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się wspólnie z nami w to przedsięwzięcie, zapewniając wszystkim zgromadzonym gościom mnóstwo smakołyków”.

  Powrót  

 Zdjęcia w galerii Foto

 

 

 

  STYPENDIA

NAUKOWE

SPORTOWE

IM.POSŁA ZUCHOWSKIEGO

  NAUCZANIE

STATUT

SYSTEM OCENIANIA

OFERTA EDUKACYJNA

PROGRAM PROFILAKTYCZNY

REGULAMIN WYCIECZEK

REGULAMIN BIBLIOTEKI

REGULAMIN ŚWIETLICY

REGULAMIN STOŁÓWKI

  DLA NAUCZYCIELI

KARTA NAUCZYCIELA

FUNDUSZ SOCJALNY

REGULAMIN WYNAGRODZEŃ

KSZTAŁCENIE SPECJALNE

PUBLIKACJE NAUCZYCIELI

  NAROL

HISTORIA

ZABYTKI

NAROL W OBIEKTYWIE

LEGENDY NAROLSKIE

                           

                           

     Gimnazjum w Narolu     Urząd Miasta i Gminy Narol     Nadleśnictwo Narol     MKS Roztocze Narol     Straż Pożarna w Narolu

     Fundacja Pro Academia Narolense     Ministerstwo Edukacji Narodowej     Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie     Kuratorium Oświaty w Rzeszowie     Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli

 

                              © Copyright 2006  SP Narol. All rights reserved.