www.spnarol.pl

 
 

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NAROLU     

  SZKOŁA

KOMUNIKATY 

DYREKCJA

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

BIBLIOTEKA

ŚWIETLICA

PEDAGOG SZKOLNY

PATRON

HISTORIA

UCZNIOWIE

  WYDARZENIA

UROCZYSTOŚCI

IMPREZY

  KONKURSY

PRZEDMIOTOWE

SPORTOWE

  KULTURA I SPORT

TEATRZYK "ALBERCIK"

UŚMIECHNIĘTE BUZIAKI

UKS "ROZTOCZE"

  INNE

PRACE UCZNIÓW

GALERIA FOTO  

KSIĘGA GOŚCI  

NAPISZ DO NAS

LINKI

ARCHIWUM

.....:::::  STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI :::::.....

  23.01.2010 - Nauczyli nas kochać !

      W sobotnie popołudnie, 23 stycznia w Szkole Podstawowej im. Św. Brata Alberta odbył się środowiskowy Dzień Babci i Dziadka z inicjatywy zespołu „Uśmiechnięte Buziaki” i ich opiekunów oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Narolu. Na początku organizatorzy bardzo ciepło przywitali Dziadków, którzy tak licznie przybyli, małych artystów z zespołu „Uśmiechnięte Buziaki” i Teatrzyku Albercik oraz wszystkich zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Burmistrz Narola- Stanisław Woś, ks. proboszcz z parafii Lipsko Julian Leńczuk, dyrektorzy: Wiesław Zdybek, Stanisław Rysiowski, Konrad Nowoświat, Przewodnicząca Rady Rodziców - Renata Borowska oraz lokalni przedsiębiorcy- Ewa i Mirosław Dudek oraz Anna Nowicka.

       Następnie z życzeniami i podziękowaniami za wszelką okazaną dobroć i miłość wkroczyli na scenę członkowie zespołu „Uśmiechnięte Buziaki”. Przygotowanymi piosenkami i wierszykami wyrażali swoją wdzięczność, jednocześnie podkreślając, jak niesamowicie ważną rolę w życiu każdego z nich pełni babcia i dziadek. Dopełnieniem życzeń było wręczenie ręcznie wykonanych z papieru przez dzieci kwiatów, które w tym dniu stały się pięknym symbolem nieustającej pamięci i miłości płynącej prosto z serc małych artystów.

    Do życzeń dołączyli się także zaproszeni goście. Burmistrz Narola - Stanisław Woś dziękował wszystkim babciom i dziadkom wsparcie dla wnuków w życiu codziennym i wysiłek, jaki wkładają we wspólne kreowanie rzeczywistości, jaką jest gmina, życząc jednocześnie nieszwankującego zdrowia, życia w dostatku i życzliwości, i nieustającego oparcia we wnukach. Ks. proboszcz Julian Leńczuk podkreślił trud, jaki dziadkowie musieli włożyć w zapewnienie nam, swoim potomkom, życia w wolnym kraju w dostatku i spokoju. Natomiast dyrektor Wiesław Zdybek wspomniał o licznych obowiązkach i aktywnym uczestnictwie w wychowaniu dzieci, życząc stu lat w szczęściu i pomyślności.

      Po życzeniach odbył się kilkuminutowy koncert kolęd wygrywanych na dzwonkach przez dzieci i piękna scenka o babci i dziadku przygotowana przez Teatrzyk Albercik. Z tej racji, że była to niepowtarzalna okazja do tego, by wszyscy przybyli mogli obejrzeć swoje wnuczęta, zespół „Uśmiechnięte Buziaki” zaprezentował swoje umiejętności w tańcach, zarówno ludowych, jak i współczesnych. Gorące oklaski, którymi zostali wszyscy występujący artyści hojnie nagrodzeni, były oznaką prawdziwego zadowolenia i podziwu dla tak pięknie przygotowanej części artystycznej.

     Później głos zabrała pani dyrektor Maria Woś, dziękując zarówno organizatorom spotkania, jak i wszystkim osobom, które przyczyniają się do ciągłego rozwoju szkolnego zespołu tanecznego. Na zakończenie, na dziadków czekała jeszcze jedna niespodzianka w postaci słodkich wypieków przygotowanych przez rodziców, wspólnych tańców ze swoimi wnukami, a także wystawy zdjęć zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Narolu. I miejsce w konkursie fotograficznym „Dziadkowie- rodzinny skarb – skarbem tej ziemi” zajęła Joanna Wołoszyn z klasy IV c.

    Atmosfera, która panowała przez cały czas trwania imprezy, nieschodzące z twarzy uśmiechy i łzy wzruszenia były oznaką prawdziwego zadowolenia i szczęścia, a także jedynym w swoim rodzaju podziękowaniem od dziadków dla swoich ukochanych wnucząt. Należy nadmienić, że Dzień Dziadka i Babci był też organizowany indywidualnie w klasach zerowych, klasie II a oraz klasach trzecich.

       Nauczyli nas kochać, kochać tak mocno jak tylko potrafi człowiek. Są ramieniem, w które zawsze można się wypłakać, potrafią znaleźć lekarstwo na wszystkie problemy. Każdemu z nas opowiadali piękne bajki na dobranoc lub śpiewali melodie, które już zawsze będą rozbrzmiewać w naszych myślach. Potrafią robić coś z niczego i dawać swoim wnuczętom mając niejednokrotnie puste kieszenie. Dla wielu z nas, są ludźmi z nigdy nie wyczerpującym się kapitałem miłości. Babcia i Dziadek- to osoby, które właśnie w styczniu obchodzą swoje piękne święto.

 

Podziękowanie w imieniu dziadków i babć:

 

     Babcie i dziadkowie z uwagą słuchali

     I z wielkim wzruszeniem przeżywali

     Wasz piękny występ dla nas poświęcony,

     Piosenki, tańce, życzenia, ukłony.

     Wiele radości nam to sprawiło

     Było nam z Wami w szkole tak miło.

     Wspaniałe, urocze z Was dzieciaki

     A nazwa zespołu „Uśmiechnięte Buziaki”

     Sprawia, że wszyscy się uśmiechają,

     Gdy się występom Waszym przyglądają.

     Zaś scenka przez „Teatrzyk” ukazana

     Może być z naszym życiem porównana.

     „Teatrzyk Albercik” z Patronem szkoły związany

     Za swoje występy jest wyróżniany.

     Dziękujemy bardzo kochane wnuczęta

     Za piękny program w dniu naszego święta.

     Obu zespołom wspólnie dziękujemy

     A występ długo pamiętać będziemy.

     Dyrekcji i nauczycielom też dzięki składamy

     I pracę Waszą bardzo doceniamy.

     Zaproszenie na uroczystość nas wzruszyło

     Dlatego tyle nas przybyło.

     Dumni z Was jesteśmy wnuczęta kochani

     I młodsi czujemy się razem z Wami.

     Wysokie oceny w szkole zdobywajcie

     A swych nauczycieli zawsze słuchajcie.

     Babcie i Dzidkowie łączą się z Wami

     Z naszymi szkolnymi przeżyciami.

 

Z. Rzeszowska

 Powrót  

 Zdjęcia w galerii Foto

 

 

 

  STYPENDIA

NAUKOWE

SPORTOWE

IM. POSŁA ZUCHOWSKIEGO

  NAUCZANIE

STATUT

SYSTEM OCENIANIA

OFERTA EDUKACYJNA

PROGRAM PROFILAKTYCZNY

REGULAMIN WYCIECZEK

REGULAMIN BIBLIOTEKI

REGULAMIN ŚWIETLICY

REGULAMIN STOŁÓWKI

  DLA NAUCZYCIELI

KARTA NAUCZYCIELA

FUNDUSZ SOCJALNY

REGULAMIN WYNAGRODZEŃ

KSZTAŁCENIE SPECJALNE

PUBLIKACJE NAUCZYCIELI

  NAROL

HISTORIA

ZABYTKI

NAROL W OBIEKTYWIE

LEGENDY NAROLSKIE

                           

                           

     Gimnazjum w Narolu     Urząd Miasta i Gminy Narol     Nadleśnictwo Narol     MKS Roztocze Narol     Straż Pożarna w Narolu

     Fundacja Pro Academia Narolense     Ministerstwo Edukacji Narodowej     Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie     Kuratorium Oświaty w Rzeszowie     Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli

 

                              © Copyright 2006  SP Narol. All rights reserved.