www.spnarol.pl

 
 

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NAROLU     

  SZKOŁA

KOMUNIKATY 

DYREKCJA

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

BIBLIOTEKA

ŚWIETLICA

PEDAGOG SZKOLNY

PATRON

HISTORIA

UCZNIOWIE

  WYDARZENIA

UROCZYSTOŚCI

IMPREZY

  KONKURSY

PRZEDMIOTOWE

SPORTOWE

  KULTURA I SPORT

TEATRZYK "ALBERCIK"

UŚMIECHNIĘTE BUZIAKI

UKS "ROZTOCZE"

  INNE

PRACE UCZNIÓW

GALERIA FOTO  

KSIĘGA GOŚCI  

NAPISZ DO NAS

LINKI

ARCHIWUM

.....:::::  STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI :::::.....

 29.08.2010 - Rodzinne Pożegnanie Lata !

     W niedzielne popołudnie, 29 sierpnia Stadion Miejski w Narolu ponownie zatętnił życiem. Mimo zmiennej aury całe rodziny przybyły, by wspólnie dobrze bawić się na „Rodzinnym pożegnaniu lata”. Wesołemu biesiadowaniu, zabawom sportowym i występom artystycznym na Stadionie  w Narolu nie było końca. Dodatkowo, na zakończenie dla młodzieży zorganizowano jeszcze dyskotekę, dzięki czemu każdy, kto przyszedł, mógł znaleźć coś dla siebie i spędzić miło czas w gronie bliskich i przyjaciół.

         „Rodzinne pożegnanie lata” zostało zrealizowane przez zespół „Uśmiechnięte Buziaki” ze Szkoły Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Narolu w ramach Programu Integracji Społecznej - projekt opiewał na kwotę 6000 zł. Oprócz przygotowania imprezy integracyjnej projekt zakłada również przeprowadzenie warsztatów tanecznych, wystawy fotograficznej oraz zaopatrzenie najmłodszej – 32 osobowej grupy - w nowe stroje, dzięki czemu wizerunek estetyczny zespołu zostanie podniesiony i nada większej atrakcyjności prezentowanym układom tanecznym.

       Imprezę środowiskową rozpoczęła Maria Woś – jeden z organizatorów imprezy, która witając wszystkich serdecznie podziękowała wszystkim zaangażowanym za ich nieodzowną pomoc i wsparcie, po czym zaprosiła przybyłych mieszkańców do ostatniej na tegorocznych wakacjach, wspólnej zabawy. Występy artystyczne rozpoczął zespół „Uśmiechnięte Buziaki”, który prezentując się w trzech grupach wiekowych, zaprezentował swoje sztandarowe tańce. Mimo chwilowego załamania pogody, publiczność wiernie oklaskiwała przed sceną małych artystów, podziwiając pięknie ukształtowane i nabyte umiejętności taneczne dzieci.

       Po występie odbyły się pokazy udzielania pierwszej pomocy „Ratujemy i uczymy ratować”,  które były doskonałą, praktyczną lekcją zasad udzielania pierwszej pomocy na miejscu wypadku. Każdy mógł sam spróbować resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Niezwykle widowiskowe były pokazy strażackie przygotowane przez OSP w Narolu. Oprócz prezentacji strojów, strażacy uformowali i podpalili słomianego chochoła, którego ochotnicy mieli za zadanie ugasić. Jak się okazało, było to nie lada wyzwanie, ale po ciężkich zmaganiach dzieci z wężem strażackim, zostało zwieńczone sukcesem.

        Po tej przerwie publiczność ponownie zgromadziła się pod sceną, by wysłuchać i podziwiać kolejnych artystów: absolwentkę narolskiej szkoły - Jolantę Marek, jak również zespół „Pszczółki” z Zespołu Szkół w Łukawicy prowadzonego przez Ewę Cich-Kordulewską. Nieskrywany podziw wywołał występ słowno-muzyczny podopiecznych z Środowiskowego Domu Samopomocy w Lipsku, którzy pięknie zaprezentowali swoje umiejętności w piosenkach znanych i powszechnie lubianych oraz chwytających za serce wierszach. Na zakończenie występów artystycznych na scenie pojawiły się zespoły działające w Gminnym Ośrodku Kultury w Narolu: grupa taneczna „Trzy Po Trzy”, zespół wokalny „Sonata” oraz chór „Tanew”, które także miały okazję pokazać swój wokalny talent zarówno w piosenkach współczesnych jak i biesiadnych.

      Wszystkie występy artystyczne były przeplatane ciekawymi konkurencjami i zabawami sportowymi dla całych rodzin, które prowadzili nauczyciele SP Narol - Maciej Patałuch i Roman Cichowski. Ciekawe konkursy, prowadzone w duchu zdrowej rywalizacji, takie jak dmuchanie kubka, slalom pod nogami rodziców i wiele innych, dawały wszystkim uczestnikom sporą dawkę dobrego humoru, a na uczestników czekały atrakcyjne nagrody. Na zakończenie imprezy miała miejsce jeszcze kilkugodzinna dyskoteka prowadzona przez DJ ZYBY, która zgromadziła rzesze młodych ludzi. DJ szybko nawiązał dobry kontakt z młodzieżą, a najnowsze hity porwały wszystkich do zabawy.
        Oczywiście, jak na każdej imprezie plenerowej nie mogło zabraknąć smakołyków, które tym przygotowały panie z Koła Gospodyń z Narola, które kierując się zasadą „przez żołądek do serca” swoimi łakociami i wybornymi nalewkami szybko przyciągały nowych smakoszy. Ciepłe posiłki natomiast i zimne napoje serwowowała Restauracja „Sakra” w Narolu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także atrakcje dla najmłodszych uczestników imprezy, które zapewniła firma Kacperek.

        Zrealizowanie takiej imprezy byłoby niemożliwe, gdyby nie pomoc i wsparcie współorganizatorów, którym należą się słowa podziękowania: Gminnego Ośrodka Kultury w Narolu, ŚDS w Lipsku, Koła Gospodyń w Narolu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Narolu, Restauracji Sakra, Rady Rodziców Szkoły Podstawowej oraz MKS „Roztocze” Narol.

        Organizatorom gratulujemy i życzymy sukcesu w dalszej realizacji projektu. Powrót  

 Zdjęcia w galerii Foto

 

 

 

  STYPENDIA

NAUKOWE

SPORTOWE

IM. POSŁA ZUCHOWSKIEGO

  NAUCZANIE

STATUT

SYSTEM OCENIANIA

OFERTA EDUKACYJNA

PROGRAM PROFILAKTYCZNY

REGULAMIN WYCIECZEK

REGULAMIN BIBLIOTEKI

REGULAMIN ŚWIETLICY

REGULAMIN STOŁÓWKI

  DLA NAUCZYCIELI

KARTA NAUCZYCIELA

FUNDUSZ SOCJALNY

REGULAMIN WYNAGRODZEŃ

KSZTAŁCENIE SPECJALNE

PUBLIKACJE NAUCZYCIELI

  NAROL

HISTORIA

ZABYTKI

NAROL W OBIEKTYWIE

LEGENDY NAROLSKIE

                           

                           

     Gimnazjum w Narolu     Urząd Miasta i Gminy Narol     Nadleśnictwo Narol     MKS Roztocze Narol     Straż Pożarna w Narolu

     Fundacja Pro Academia Narolense     Ministerstwo Edukacji Narodowej     Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie     Kuratorium Oświaty w Rzeszowie     Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli

 

                              © Copyright 2006  SP Narol. All rights reserved.