www.spnarol.pl

 
 

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NAROLU     

  SZKOŁA

KOMUNIKATY 

PRZETARGI 

DYREKCJA

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

BIBLIOTEKA

ŚWIETLICA

PEDAGOG SZKOLNY

PATRON

HISTORIA

UCZNIOWIE

  WYDARZENIA

UROCZYSTOŚCI

IMPREZY

  KONKURSY

PRZEDMIOTOWE

SPORTOWE

  KULTURA

TEATRZYK "ALBERCIK"

  INNE

PRACE UCZNIÓW

GALERIA FOTO  

KSIĘGA GOŚCI  

NAPISZ DO NAS

LINKI

ARCHIWUM

 

 

 

.....:::::  STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI :::::.....

Laboratoria Przyszłości

08.02.2023 - Pierwsze modele gotowe!

  Uczniowie uczestniczący w zajęciach z modelarstwa plastikowego w ramach Laboratoriów Przyszłości mają za sobą pierwsze wykonane modele. Dzięki solidnej pracy opartej na dokładności, staranności a przede wszystkim myśleniu, udało się skleić swoje samoloty, czołgi i okręty. Modelarstwo to trudna sztuka oparta na cierpliwości i samozaparciu, myśleniu wyprzedzającemu klejenie w myśl zasady „Trzy razy przymierz-raz sklej”, stad czasami bywały sytuacje trudne, ale większość udało się wspólnymi siłami rozwiązać. Samo klejenie dostarcza uczniom wielu wrażeń i w większości przypadków nie stwarza kłopotów. Nieco trudności wymaga odpowiednie pomalowanie farbkami sprzętu w odpowiedniej kolorystyce. Tu z pomocą przychodzi prowadzący mający doświadczenie w tym względzie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych migów, jaków, iłów oraz innych maszyn.

 

..... ..... ..... .....

..... ..... ..... .....

..... ..... ..... .....

..... ..... ..... ..... .....

 

14.12.2022 - Ciekawie na zajęciach z robotyki!

  Na cotygodniowych zajęciach robotyki uczniowie uczą się obsługi i programowania robotów typu Mbot. Jest to solidna metalowa konstrukcja odporna na wiele czynników ale jak każdy sprzęt elektroniczny dość kapryśna. Czasami odmawia współpracy w najmniej oczekiwanym momencie. Czasami powodem jest zbyt słaba bateria innym znów razem zbyt duże zakłócenia pola elektromagnetycznego. Zwłaszcza gdy wszyscy uruchomimy smartfony i włączymy bluetoth . Oprócz zajęć robotyki wynikających z rozkładu, co tydzień poświęcamy jedną lub dwie godziny lekcyjne na kółko z robotyki. Na te zajęcia uczęszczają chętni uczniowie klas 3 i 4. Czas spędzany na kółku poświęcamy na składanie programowalnych gotowych modeli mini robotów. Na tą chwilę mamy złożonego robota KSR 17. Robocik ten programowany jest za pomocą pinów wkładanych do specjalnego obracającego się kółka. W trakcie składania jego bioniczne ramię napędzane silnikami elektrycznymi.

 

..... ..... .....

 

Składanie ramienia robota czasami jest proste, ale czasami trudne. Każdy element trzeba wyciąć z matrycy, oczyścić, oszlifować i włożyć na odpowiednie miejsce Jesteśmy na etapie montowania modułów sterujących silnikami napędzającymi poszczególne elementy. Ramię może się obracać dookoła, posiada możliwości wysięgnika. Posiada także zdolność wykonywania obrotów końcowego elementu który nazwaliśmy manipulatorem. Oprócz skrętów manipulator ma możliwość rozchylania i zaciskania chwytaka. Ten robot został zakupiony jako zestaw do samodzielnego składania.

 

..... .....

 

W trakcie składania jest najbardziej rozbudowany model z serii Mbot to model ultimate. W trakcie składania, skręcania przestrzegamy ściśle wszelkich wskazówek w załączonej instrukcji. Ten zestaw można składać na kilka różnych sposobów w każdym przypadku uzyskujemy robota, którego możemy sterować wykorzystując smartfon i zainstalowaną na nim aplikację Makeblock. W międzyczasie składamy Mboty w wersji 2 - sterowane są one również smartfonem - ale mają doskonały moduł Cyber Pi.

 

..... ..... ..... .....

..... ..... ..... .....

..... .....

 

09.11.2022 - Laboratorium Przyszłości - Zajęcia z modelarstwa plastikowego!

  Od połowy października w naszej szkole pojawiły się zajęcia modelarskie w ramach programu Laboratoria Przyszłości dla chętnych uczniów. Są one prowadzone przez Dyrektora Szkoły Wiesława Zdybka, modelarza kartonowego, który posiada także doświadczenie z zakresu modelarstwa plastikowego. Na zajęcia uczęszczają uczniowie klas VI. Są one prowadzone w środę na siódmej lekcji. Zajęcia opierają się na sprzęcie dostarczonym w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W ramach zakupów zostały dostarczone do szkoły zestawy modelarskie wraz z akcesoriami. Zakupiono modele plastikowe samolotów, statków i czołgów. Do ich wykonania potrzebne są także kleje, farbki i pędzle modelarskie, odpowiednie szczypce, pęsety i lupy do małych detali. Modelarstwo to sztuka oparta na dokładności, precyzji, ucząca cierpliwości i planowania swojej pracy. Uczniowie uczęszczający na zajęcia są zadowoleni i chętnie poświęcają swój czas w każdej wolnej chwili w szkole. Już niebawem pojawią się pierwsze wykonane modele.

 

..... ..... ..... .....

..... ..... ..... .....

 

20.10.2022 - Laboratorium Przyszłości - Zajęcia z robotyki!

  W tym roku w naszej szkole kontynuowane są zajęcia z robotyki. Prowadzi je Pan Konrad Kopczacki w klasach II,III i IV w wymiarze jednej godziny tygodniowo. Zajęcia oparte są na sprzęcie robotycznym zakupionym w ramach programu Laboratorium Przyszłości. Uczniowie poznają podstawowe zasady programowania i budowy robotów. Wykorzystują do tego roboty rozbudowywalne typu Mbot2 wraz różnymi akcesoriami oraz maty które służą do odpowiedniego zaprogramowania robota.

 

..... ..... ..... .....

..... ..... ..... .....

..... ..... ..... .....

..... ..... ..... .....

..... ..... ..... .....

 

05.09.2022 - Laboratorium Przyszłości - zakupy zakończone!

  Do końca sierpnia szkoły biorące udział w programie Laboratoria Przyszłości musiały zakończyć procedury zakupu sprzętu z programu. Katalog dostępnych produktów był bardzo szeroki i obejmował takie grupy jak: wyposażenie podstawowe ,w tym drukarki 3D, wyposażenie stanowisk pracy, narzędzia, robotyka, AGD, materiały eksploatacyjne, BHP oraz audio-video. Zakupy zgodnie z terminem zakończyła nasza szkoła. Zakupy sprzętu widocznego poniżej zostały pogrupowane w trzech podstawowych kierunkach związanych z zającami które już realizowane są w naszej szkole lub się niebawem w niej pojawią. Znacznie rozwinęliśmy zaplecze związane z działalnością pracowni technicznej wyposażając ją w podstawowe narzędzia i maszyny niezbędne do prowadzenia zajęć technicznych. Został zakupione zestawy z robotyki, które mają wspomóc realizowane już od poprzedniego roku zajęcia z robotyki w klasach III i IV, a w tym także w klasach II. Zostały zakupione także zestawy modelarskie: modele plastikowe i kartonowe, farby, kleje i drobne narzędzia modelarskie do prowadzenia zajęć z modelarstwa dla chętnych uczniów. Ponadto został zakupiony sprzęt do dokumentowania audiowizualnego/ kamera i aparat fotograficzny, gimbal, statyw, zestaw oświetleniowy/ oraz sprzęt audio / wzmacniacz, kolumny głośnikowe, mikrofony oraz komputer /potrzebny do obsługi imprez i uroczystości szkolnych/.

 

..... ..... ..... .....

..... ..... ..... .....

..... ..... ..... .....

..... ..... ..... .....

..... ..... ..... .....

..... ..... ..... .....

..... ..... ..... .....

..... ..... ..... .....

..... ..... ..... .....

..... ..... ..... .....

.....

 

 

 

  STYPENDIA

NAUKOWE

SPORTOWE

IM.POSŁA ZUCHOWSKIEGO

  NAUCZANIE

PLAN LEKCJI

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

STATUT

SYSTEM OCENIANIA

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY

REGULAMIN WYCIECZEK

REGULAMIN BIBLIOTEKI

REGULAMIN ŚWIETLICY

REGULAMIN STOŁÓWKI

  DLA NAUCZYCIELI

KARTA NAUCZYCIELA

FUNDUSZ SOCJALNY

REGULAMIN WYNAGRODZEŃ

KSZTAŁCENIE SPECJALNE

PUBLIKACJE NAUCZYCIELI

  NAROL

HISTORIA

ZABYTKI

NAROL W OBIEKTYWIE

LEGENDY NAROLSKIE

 

Wesoły WF

                           

                           

     Gimnazjum w Narolu     Urząd Miasta i Gminy Narol     Nadleśnictwo Narol     MKS Roztocze Narol     Straż Pożarna w Narolu

     Fundacja Pro Academia Narolense     Ministerstwo Edukacji Narodowej     Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie     Kuratorium Oświaty w Rzeszowie     Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli

 

Copyright 2006-2023 SP Narol . All rights reserved.