|
Szanowni Państwo. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rekrutacji do oddziałow przedszkolnych i klasy I oraz pobrania potrzebnych dokumentów, niezbędnych do zgłoszenia swojego dziecka do naszej placówki. Wspomniane dokumenty można znaleźć w zakładce Komunikaty
01.06.2026 - Dzień Dziecka w szkole! 
Każda klasa wraz z wychowawcą zaplanowała ten dzień według własnego pomysłu. Były wycieczki rowerowe, wycieczki do pałacu, gra miejska, ogniska, wyjazdy do kina i inne formy spędzania wolnego czasu. Ten dzień stworzył możliwość miłego spędzenia czasu wśród rówieśników, by rozmawiać i wspólnie wymyślać zabawy
... Więcej
26-29.05.2026 - Klasy siódme na szlaku europejskich stolic! 
Uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej w Narolu uczestniczyli w czterodniowej wycieczce autokarowej do Budapesztu i Wiednia, zorganizowanej we współpracy z biurem podróży Sun Tourist. Wyjazd był doskonałą okazją do poznania historii, kultury i zabytków Europy Środkowej, a także do integracji uczniów i wspólnego
... Więcej
26.05.2026 - Dzień Mamy w zerówkach! 
We wtorek w naszych oddziałach przedszkolnych zorganizowano spotkania z okazji Dnia Mamy. Nasi najmłodsi uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali specjalne akademie dla Mamuś, na które składały się wiersze i piosenki. Przepiękne laurki, bukiety kwiatów, uściski od dzieci były wyrazem wdzięczności i miłości
... Więcej
25.05.2026 - Spotkanie z SMS Zamość! 
W naszej szkole gościli przedstawiciele Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego z Zamościa w osobach Pani Dyrektor oraz byłych uczennic naszej szkoły. Spotkali się z uczniami klas VIII i przedstawili ofertę rekrutacyjna swojej szkoły. To kolejne spotkanie w ramach prowadzonego w szkole doradztwa zawodowego. Zaznaczyli atrakcyjność
... Więcej
25.05.2026 - Robot humanoidalny w szkole! 
Firma Pro-Foto z Jasła zaprezentowała w szkole chętnym uczniom robota humanoidalnego Unitree. Spotkanie miało charakter warsztatów, na których uczniowie mieli możliwość poznać technologię, która już niebawem na stałe wejdzie w nasze życie. Roboty sterowane sztuczną inteligencją znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia i
... Więcej
20.05.2026 - Wystawa „Skarby mórz i oceanów”! 
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowej wystawie przyrodniczej oraz prelekcji pt. „Skarby mórz i oceanów”, prowadzonej przez pana Stanisława Janturę- pasjonata przyrody i kolekcjonera, który od ponad 30 lat gromadzi okazy pochodzące z różnych stron świata. Spotkanie miało formę fascynującej lekcji przyrody, podczas której uczniowie
... Więcej
8-9.05.2026 - Święto biblioteki! 
Hasłem tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek jest „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”. To kolejna okazja do zorganizowania różnorodnych akcji promujących książki, bibliotekę i czytelnictwo oraz zaproszenie społeczności szkolnej do wspólnej zabawy. Na Święto Biblioteki zostały przygotowane różnorodne aktywności: mini konkursy
... Więcej
03.05.2026 - 41 Narolskie Biegi Uliczne! 
W niedzielne południe odbyły się 41 Narolskie Biegi Uliczne. W tegorocznych biegach brało udział 174 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych rozgrywanych na różnych dystansach. W punktacji drużynowej zarówno w dziewczętach jak i chłopcach zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Narolu, która otrzymała puchary
... Więcej
30.04.2026 - „Kolorowa Wiosna z Tulipanami”! 
W kwietniu uczniowie klas pierwszych wzięli udział w akcji ekologiczno-przyrodniczej „Kolorowa Wiosna z Tulipanami”. Wspólnie posadzili cebulki tulipanów na terenie szkoły. W projekcie uczestniczyło 31 dzieci, które z dużym zaangażowaniem wykonywały swoje zadanie. Przez kolejne miesiące uczniowie obserwowali jak rośliny
... Więcej
30.04.2026 - Konkurs ekologiczny! 
Uczniowie klas III po raz kolejny wzięli udział w konkursie ekologicznym. W tym roku przyświecało mu hasło "Kto śmieci segreguje, ten Ziemię ratuje". Jego celem było kształtowanie postaw proekologicznych oraz aktywizacja społeczności, zwłaszcza zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. W szczególności zwiększanie wiedzy na temat
... Więcej
30.04.2026 - 235 rocznica uchwalenia Konstytucji III-go Maja! 
W szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 235 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie Kontynuacja zmieniająca w sposób bardzo radykalny obowiązujące zasady działania państwa i obywateli. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny oraz scenkę poświęconą wydarzeniom z
... Więcej
22.04.2026 - Dzień Ziemi! 
Jak co roku nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w realizacje zadań związanych z Dniem Ziemi. Uczniowie wysłuchali audycji poświęconej ochronie przyrody, a następnie aktywnie włączyli się w sprzątanie najbliższej okolicy. Klasy na poszczególnych poziomach pod opieką nauczycieli, udali się w wyznaczone rejony, które zostały
... Więcej
Bartosz Szumilak laureatem konkursu z fizyki! 
Miło nam poinformować o wielkim sukcesie Bartosza Szumilaka ucznia klasy ósmej, który zdobył tytuł laureata w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PRZEDMIOTOWYM Z FIZYKI organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Fizyka to nie jest łatwy przedmiot, nie można nauczyć się jej na pamięć, trzeba ją zrozumieć. Dlatego jesteśmy bardzo dumni z Bartosza i doceniamy wysiłek włożony w osiągnięcie tego sukcesu. Bartosz poradził sobie znakomicie w etapie szkolnym i rejonowym
... Więcej
16.04.2026 - Inspiracje 2026! 
W gminnym Ośrodku Kultury w Narolu odbyła się dziewiąta edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Inspiracje 2026”, której tegoroczne hasło brzmiało: „Czujesz bicie mojego serca...?” Organizatorami wydarzenia byli Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Narolu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Narolu. Do zmagań konkursowych przystąpiło
... Więcej
15.04.2026 - Udział w konkursie: „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” 
Z dumą informujemy, że nasza szkoła zajęła IV miejsce w etapie wojewódzkim konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, który odbył się w Rzeszowie 15 kwietnia 2026 roku. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu przyrody, rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt oraz znajomości parków
... Więcej
01.04.2026 - Wiosna, wiosna... 
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbyły się ciekawe zabawy związane z rozpoczęciem wiosny. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursach fotograficznych, utrwalając na fotografiach „Pierwsze oznaki wiosny” oraz „Mój koszyczek wielkanocny”. Kolorowe zdjęcia zostały wyeksponowane na tablicy SU. Autorzy
... Więcej
31.03.2026 - Konkurs „Zostań Mistrzem Ortografii”! 
W szkole odbył się finał VIII Gminnego Konkursu Ortograficznego „Zostań Mistrzem Ortografii” dla uczniów klas III ze szkół podstawowych Gminy Narol. W konkursie wzięło udział 11 uczniów klas III, którzy pomyślnie przeszli I etap zmagań ortograficznych. W dyktandzie "Wakacyjny wypoczynek" finaliści mieli okazję wykazać się doskonałą znajomością
... Więcej
31.03.2026 - Relacja ze spotkania w ramach doradztwa zawodowego! 
W dniu 31 marca 2026 r. uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej im. św. Brata Alberta w Narolu uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju. Podczas wizyty uczniowie technikum, pod opieką nauczycielki przedmiotów zawodowych, przybliżyli specyfikę nauki w szkole leśnej. Opowiedzieli o kierunkach
... Więcej
27.03.2026 - Poznajemy zawody - Kucharka! 
Uczniowie klas pierwszych mieli okazję odwiedzić szkolną kuchnię oraz stołówkę, aby z bliska zobaczyć, jak przygotowywane są codzienne posiłki. Dzieci z dużym zainteresowaniem przyglądały się pracy pań kucharek, poznając kolejne etapy powstawania obiadów - od przygotowania składników aż po wydawanie gotowych dań. Podczas wizyty
... Więcej
27.03.2026 - Poznajemy zawody - Pielęgniarka szkolna! 
Uczniowie klas pierwszych odwiedzili gabinet higieny szkolnej, gdzie mieli okazję poznać pracę pielęgniarki szkolnej oraz dowiedzieć się, jak dbać o swoje zdrowie na co dzień. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści o zasadach higieny osobistej, zdrowym odżywianiu oraz znaczeniu regularnych badań. Podczas spotkania
... Więcej
26.03.2026 - Konkurs recytatorski - Wiosna, wiosna... 
W szkole odbył się konkurs recytatorski, plastyczny i piosenki, pod hasłem: „Wiosna, wiosna...”.W konkursie udział wzięło 130 uczniów z klas I -VII. Uczniowie prezentowali utwory o tematyce wiosennej w dwóch kategoriach wiekowych. Przygotowana była również tablica z wyróżnionymi pracami plastycznymi. Wszystkie prezentacje i prace były
... Więcej
26.03.2026 - Akcja charytatywna - Wesołe Święta! 
W naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla osób potrzebujących z naszego terenu. Organizatorem akcji był Szkolny Klub Wolontariatu. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli udało się zgromadzić wiele artykułów spożywczych, środków czystości oraz produktów do pielęgnacji ciała. Akcja organizowana była we współpracy z
... Więcej
26.03.2026 - Relacja ze spotkania w ramach doradztwa zawodowego! 
Dziś w Szkole Podstawowej im. św. Brata Alberta w Narolu odbyło się spotkanie uczniów klas VIII z przedstawicielkami Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie. W zajęciach uczestniczyły: oficer prasowy asp. szt. Marzena Mroczkowska oraz funkcjonariusz ds. profilaktyki asp. Elżbieta Huber. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się
... Więcej
20.03.2026 - Lekcja biblioteczna klas I w Bibliotece Publicznej w Narolu! 
Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w lekcji bibliotecznej w Publicznej Bibliotece Gminnej w Narolu. Podczas wizyty dzieci miały okazję poznać zasady korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz właściwego zachowania się w tym miejscu. Pani bibliotekarka w ciekawy sposób opowiedziała o tym, jak dbać o książki oraz właściwego
... Więcej
16.03.2026 - Akcja charytatywna- Wsparcie budowy studni dla plemienia Arbore w południowej Etiopii! 
W naszej szkole odbyła się akcja charytatywna zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu, której celem było wsparcie budowy studni dla plemienia Arbore w południowej Etiopii. Inicjatywa była prowadzona we współpracy z Fundacją COOL FOUNDATION. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli udało się zebrać środki finansowe, które zostaną przekazane na realizację tego szczytnego celu. Każda
... Więcej
06.03.2026 - „Każda z Was jest wyjątkowa...” 
„Każda z Was jest wyjątkowa - pamiętajcie o tym nie tylko dziś”. Pod takim hasłem odbyła się szkolna uroczystość z okazji Dnia Kobiet. W tym roku miała trochę inny charakter. Najpierw swoje utwory zaprezentowali uczniowie Narolskiej Szkoły Muzycznej działającej przy naszej szkole. W szkole gościliśmy także Michała Dzikiego, który jest
... Więcej
05.03.2026 - Dzień Języka Ojczystego! 
Jak co roku poloniści przygotowali dla uczniów zadania językowe, rebusy i łamigłówki. Każdy mógł sprawdzić swoje kompetencje językowe, umiejętność poprawnej pisowni oraz znajomość frazeologizmów i przysłów. Poprawnie wypełnione karty wzięły udział w losowaniu drobnych upominków. Dużym zainteresowaniem cieszyły się
... Więcej
14.02.2026 - Zabawa choinkowa! 
W sobotę na stołówce szkolnej odbyła się zabawa choinkowa dla uczniów. Najpierw dla klas młodszych z późnym popołudniem dla klas starszych . Wszyscy byli odświętnie i elegancko ubrani. Szczególnie w młodszej grupie zobaczyć można było bardzo ciekawe przebrania, a konkurs oceniany przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego wyłonił najlepiej
... Więcej
04.02.2026 - Kuba wyspa jak wulkan gorąca! 
Po raz kolejny w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela grupy podróżniczej Trzask. Spotkania odbyły się w dwóch grupach wiekowych. Tym razem członek tej grupy, która zwiedza cały świat zabrał uczniów w podróż po Kubie. Podróżnik opowiadał i prezentował zdjęcia z podróży po tym wspaniałym i odległym kraju. Ciekawa narracja
... Więcej
03.02.2026 - Spotkanie ze strażakami! 
Uczniowie klas I-III mieli okazję spotkać się w naszej szkole ze strażakami z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Narolu, panem Marcinem Kozłowskim i Piotrem Wolańczykiem, który jest jednocześnie ratownikiem medycznym w Pogotowiu Ratunkowym. Spotkanie to odbyło się w ramach programu edukacyjnego
... Więcej
03.02.2026 - Wizyta szkoły z Oleszyc! 
W naszej szkole gościli przedstawiciele Zespołu Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach, Spotkali się z uczniami klas VIII i przedstawili ofertę rekrutacyjna swojej szkoły. To kolejne spotkanie w ramach prowadzonego w szkole doradztwa zawodowego. Zaznaczyli atrakcyjność oferty szkoły, różnorodność kierunków kształcenia
... Więcej
Styczeń 2026 - Ratujemy i Uczymy Ratować - Szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy! 
W styczniu uczniowie klas I-III rozpoczęli realizacje zajęć w ramach programu Ratujemy i Uczymy Ratować pod patronatem fundacji WOŚP. Głównym celem programu jest poznanie przez uczniów zasad pierwszej pomocy oraz doskonalenie umiejętności podejmowania przez nich, jako świadków zdarzenia działań ratujących
... Więcej
27.01.2026 - Kulig integracyjny klas VII! 
Uczniowie klasy VII wzięli udział w kuligu integracyjnym w miejscowości Paary. Wyjazd został zorganizowany przez Państwa Leńczuków, którym serdecznie dziękujemy za inicjatywę i zaangażowanie. Trasa kuligu prowadziła przez odcinek Paary- Młynki- Paary. Zimowa aura dopisała, a przejażdżka saniami przez leśne tereny była dla uczniów
... Więcej
23.01.2026 - Podsumowanie działań WOŚP w szkole! 
Na sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie działań w szkole w ramach 34 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szkoła od wielu lat aktywnie włącza się organizacje finału poprzez udział woluntariuszy w zbiórce /w tym roku ze szkoły kwestuje 55 uczniów/, pieczenie ciast, licytację ozdób świątecznych przed Bożym Narodzeniem
... Więcej
20.01.2026 - Spotkanie z pszczelarzem! 
Uczniowie klas 1-3 mieli okazję uczestniczyć w warsztatach pszczelarskich pod hasłem "Rola pszczół w przyrodzie". Dzięki specjalnie przygotowanemu ulikowi dzieci mogły się przyjrzeć pszczołom i ich królowej. Uczniowie zdobyli cenną wiedzę na temat życia pszczół, ich roli w ekosystemie, oraz znaczenia ich dla rolnictwa i środowiska
... Więcej
19.01.2026 - Poznajemy zawody - Leśnik/Leśniczy! 
W poniedziałek pierwszoklasistów odwiedził Pan Marceli Kot leśnik z Nadleśnictwa Narol. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca leśnika i że: ptaki dokarmiamy tylko wtedy, gdy zima jest śnieżna i mroźna, karmniki należy umieszczać w miejscach zacisznych i niedostępnych dla takich drapieżników
... Więcej
16.01.2026 - Poznajemy zawody - Wolontariusz! 
W piątek w klasach pierwszych odbyło się wyjątkowe spotkanie z panią Agnieszką Paszkiewicz z Gminnego Przytuliska „Śladem nadziei” w Suścu. Pani Agnieszka opowiedziała uczniom na czym polega praca wolontariusza, jakie wykonuje zadania, jak należy opiekować się zwierzętami, jakie mają prawa oraz potrzeby. Uczniowie mieli
... Więcej
12.01.2026 - Warsztaty naukowe! 
Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach naukowych poświęconych życiu i twórczości Leonarda da Vinci. Powszechnie uważa się go za jednego z największych malarzy wszech czasów i za najwszechstronniej utalentowaną osobę w historii. Najpopularniejszymi jego obrazami są Mona Lisa i
... Więcej
24.12.2025 - Z Bożym Narodzeniem! 
Życzymy Wam, aby te Święta Bożego Narodzenia były pełne ciepła, spokoju i rodzinnej atmosfery. Niech magia wigilijnego wieczoru przyniesie radość, a świąteczne dni będą czasem odpoczynku i refleksji. Oby nadchodzący Nowy Rok był czasem realizacji marzeń, sukcesów i wielu niezapomnianych chwil
... Więcej
19.12.2025 - Spotkanie opłatkowe w szkole! 
Na sali gimnastycznej odbyło się świąteczne spotkanie całej społeczności szkolnej. Po wprowadzeniu dyrektora szkoły, w nastrój nocy kiedy narodził się Jezus wprowadził Teatrzyk Albercik, który zaprezentował Jasełka Bożonarodzeniowe. Młodzi aktorzy w profesjonalny i ciekawy sposób odtworzyli magię tamtej nocy wprowadzając
... Więcej
17.12.2025 - Udział w konkursie Bank Mistrzów Matematyki! 
W dniu 09.12.2025 uczniowie naszej szkoły w składzie: Faustyna Gmiterek, Bartłomiej Nisztuk i Mikołaj Wilczyński brali udział w konkursie matematycznym organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Lubaczowie. Lubaczowski bank aktywny na polu finansowym tym razem postawił na rozwijanie kompetencji matematycznych
... Więcej
12.12.2025 - Mikołajkowy wyjazd klasy VIIB! 
Z okazji Mikołajek uczniowie klasy 7 b wybrali się na całodniowy wyjazd do Tomaszowa Lubelskiego. Program łączył elementy rozrywki, historii i aktywnego wypoczynku, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pierwszym punktem programu był seans filmu "Uwierz w Mikołaja 2". Film wprowadził wszystkich w zimowy
... Więcej
09.12.2025 - Konkurs „Talerz zdrowych porcji”! 
Talerz zdrowych porcji, pod takim hasłem w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny dla klas I-VIII. Konkurs przeprowadzono w ramach realizowanego programu dla szkół - Owoce i warzywa w szkole. Do konkursu zostały zgłoszone prace z klas I-V. Celem konkursu było: propagowanie wśród uczniów zasad zdrowego odżywiania
... Więcej
09.12.2025 - Mini cyrk Focus w szkole! 
W naszej szkole po raz kolejny gościł mini cyrk Focus. Dwuosobowy duet artystów i tym razem dostarczył uczniom niesamowitych wrażeń. Dzieci rozśmieszał clown Maciuś, były pokazy iluzji, akrobatyki z hula-hop, magiczny parawan. Wielki aplauz uzyskał piesek, a wybrani uczniowie mieli możliwość spróbować pojeździć na
... Więcej
05.12.2025 - Mikołaj w szkole! 
Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. Z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszej szkoły. Dzieci nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do szkoły zbliża się ... Święty Mikołaj! Oprócz pełnego worka prezentów Święty Mikołaj przywiózł
... Więcej
05.12.2025 - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza! 
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, to obchodzone corocznie święto wolontariuszy i organizacji, które zajmują się wolontariatem na całym świecie. Zostało ustanowione 17 grudnia 1985 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Celem święta i towarzyszących mu wydarzeń jest między innym uznanie i docenienie wysiłków osób
... Więcej
01.12.2025 - Spotkanie autorskie z Piotrem Pilarskim! 
Gościem Biblioteki Publicznej w Narolu był Piotr Pilarski - poeta i aktor, laureat wielu prestiżowych nagród recytatorskich, znany również z występów w teatrze jeleniogórskim i ostrowskim "Naszym Teatrze", który cyklicznie bierze także udział w Narodowym Czytaniu. W spotkaniu z autorem uczestniczyli uczniowie klas VI naszej szkoły. Recital
... Więcej
01.12.2025 - Wizyta w ramach doradztwa zawodowego! 
W naszej szkole gościli: nauczyciel z Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych w Tomaszowie Lubelskim wraz przedstawicielem Zakładu RST Roztocze. Spotkali się z uczniami klas VIII i przedstawili ofertę rekrutacyjną swojej szkoły na przyszły rok szkolny oraz możliwości związane z kooperacją szkoły i w/w zakładu. RST Roztocze ścisłe współpracuje
... Więcej
27.11.2025 - Dyskoteka andrzejkowa! 
W czwartkowy wieczór na stołówce szkolnej rozbrzmiewa muzyka, w rytm której bawili się uczniowie naszej szkoły. Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową połączoną z tradycyjnymi wróżbami. Przed wejściem na stołówkę był kącik „wróżek”, gdzie można było poznać tajemnice swojej przyszłości
... Więcej
18.11.2025 - Poznajemy zawody - Pielęgniarka! 
We wtorek odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z panią pielęgniarką. Spotkanie to miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. Pielęgniarka przygotowała ciekawe plansze i przeprowadziła prelekcję na temat potrzeby dbania o swoje
... Więcej
18.11.2025 - Wyjazd edukacyjny uczniów klas VII do Rzeszowa w ramach programu „Wyjście z klasą”! 
Uczniowie klas VII uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Rzeszowa, zrealizowanym w ramach programu „Wyjście z klasą”. Celem przedsięwzięcia było poszerzenie procesu edukacyjnego poprzez kontakt z kulturą, nauką, środowiskiem międzynarodowym oraz dziedzictwem kulturowym. Pierwszym elementem programu był
... Więcej
13.11.2025 - Program „Edukacja z wojskiem”! 
W naszej szkole realizowany był programu „Edukacja z wojskiem”. Jest to program edukacyjno-obronny przygotowany i realizowany wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Program polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń
... Więcej
07.11.2025 - 107 Rocznica Odzyskania Niepodległości! 
„Przeszłość nieustannie przez teraźniejszość, styka się z przyszłością”. Takie słowa Adama Mickiewicza były mottem przewodnim 107 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole. W montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów zostały przybliżone wydarzenia historyczne
... Więcej
06.11.2025 - Poznajemy zawody - Strażak! 
Uczniowie klas pierwszych w ramach programu Poznajemy Zawody odwiedzili Straż Pożarną w Narolu. Podczas spotkania dowiedzieli się o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, która nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi ,ratowaniu zwierząt ,usuwaniu skutków wypadków
... Więcej
05.11.2025 - Konkurs „Jesień, jesień...”! 
W szkole odbył się konkurs recytatorski, plastyczny i piosenki, pod hasłem: "Jesień, jesień...". W konkursie udział wzięło 130 uczniów z klas I-VI. Uczniowie prezentowali utwory o tematyce jesiennej w dwóch kategoriach wiekowych. Przygotowana była również tablica z wyróżnionymi pracami plastycznymi. Wszystkie prezentacje i prace były
... Więcej
04.11.2025 - Wizyta nauczycieli z Zamościa! 
W naszej szkole gościli nauczyciele z 5 Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu. Spotkali się z uczniami klas VIII i przedstawili ofertę rekrutacyjną swojej szkoły na przyszły rok szkolny. To kolejne spotkanie w ramach prowadzonego w szkole doradztwa zawodowego. Zaznaczyli atrakcyjność oferty szkoły
... Więcej
01.11.2025 - Płomyk pamięci! 
„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę” - Benjamin Franklin. W słoneczny dzień października wolontariusze udali się na cmentarz, gdzie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w akcji sprzątania grobów. Uczniowie złożyli kwiaty, zapalili znicze, odmówili
... Więcej
Październik 2025 - Konkursy w bibliotece szkolnej! 
W Miesiącu Bibliotek Szkolnych, biblioteka szkolna zorganizowała dla chętnych czytelników 3 konkursy. Były to:
1. Konkurs literacki pt. „Po co mi biblioteka?”- związany z tegorocznym hasłem Miesiąca Bibliotek, w którym wzięły udział 2 uczennice z klasy V i VIII, : I m. - Julia Florczak i wyróżnienie - Maja
... Więcej
29.10.2025 - Kanapki kolorowe i zdrowe! 
W środę na stołówce szkolonej uczniowie rozmawiali o zdrowym odżywianiu i zdrowych przekąskach, które mogą przynosić do szkoły. Drugą częścią zajęć było zrobienie zdrowych i kolorowych kanapek. Uczniowie pracowali indywidualnie. Praca była ciężka, ale przyniosła uczniom dużo radości. Efekty pracy widać na zdjęciach. Na koniec uczniowie mogli
... Więcej
29.10.2025 - Z muzyką przez świat! 
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwóch koncertach muzycznych w wykonaniu muzyków Łódzkiego Biura Koncertowego „Wirtuoz”. Dla uczniów klas 0-IV koncert zatytułowany był „Dookoła świata z akordeonem”. Muzyczna podróż zaczęła się we Włoszech, a zakończyła w Argentynie. Muzycy przedstawili ten wspaniały instrument
... Więcej
27.10.2025 - Konkurs o ruchu drogowym! 
Uczniowie klas III wzięli udział w konkursie wiedzy o ruchu drogowym organizowanym już od wielu lat w naszej szkole. W tym roku odbywał się on pod hasłem „Noś odblaski już od zmroku jak chcesz być w zasięgu wzroku.” Wzięło w nim udział 26 uczniów. Konkurs był poprzedzony cyklem zajęć na temat ruchu drogowego, gazetką na korytarzu
... Więcej
23.10.2025 - Wyprawa na Wielki Dział! 
Uczniowie klasy IIIA korzystając z zaproszenia Nadleśnictwa Narol wybrali się na wycieczkę edukacyjną w rejon Wielkiego Działu na terenie obszaru Natura 2000. Na początku leśnego szlaku turystycznego grupę przywitał pracownik nadleśnictwa pan Marceli Kot, który oprowadzał dzieci trasą obejmującą fragment Linii Mołotowa
... Więcej
23.10.2025 - „Piżamki w solidarności z chorymi dziećmi !” 
Uczniowie naszej szkoły dołączyli do V Ogólnopolskiego Charytatywnego Dnia w Piżamie organizowanego przez Fundację "Gdy Liczy się Czas". Hasło tegorocznej edycji - „Piżamki w solidarności z chorymi dziećmi.” W dniach 17-23 października 2025 roku na terenie naszej szkoły zorganizowaliśmy akcję zbiórki pieniędzy na rzecz dzieci na
... Więcej
22.10.2025 - Lekcja historyczna z Muzeum Kresów w Lubaczowie! 
W środę uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w lekcjach historycznych organizowanych przez Muzeum Kresów w Lubaczowie. Lekcje żywej historii realizowano w ramach projektu „Na szlaku kompani Narol-z Roztocza na Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie”, ze środków programu Patriotyzm Jutra. Celem projektu było
... Więcej
20-21.10.2025 - Pasowanie na czytelnika! 
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem tej imprezy czytelniczej jest zachęcenie do korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz ukazania biblioteki jako miejsca przyjaznego, bezpiecznego, którego z chęcią będą odwiedzać. Aby tradycji stało się zadość 20 i 21
... Więcej
14.10.2025 - Dzień Nauczyciela! 
We wtorek cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej akademii z okazji Dnia Nauczyciela. Słowa powitania do wszystkich zebranych skierował Dyrektor Wiesław Zdybek. Powitał zaproszonych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Narol - Pana Arkadiusza Mroczka, kierowników i dyrektorów jednostek organizacyjnych gminy, rodziców na czele
... Więcej
10.10.2025 - Pasowanie na ucznia! 
W piątek na górnym korytarzu 31 pierwszaków zostało uroczyście włączonych do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Narolu. Po wprowadzeniu sztandaru i hymnie narodowym Dyrektor Wiesław Zdybek serdecznie powitał pierwszaków, nauczycieli i rodziców uczniów. Następnie głos zabrała
... Więcej
07.10.2025 - Lekcja przyrody w szkółce leśnej! 
Uczniowie klas III a i III b pod opieką wychowawczyń uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych na terenie szkółki leśnej w Łówczy. Grupę oprowadzał pracownik Nadleśnictwa Narol, bardzo ciekawie opowiadając o cyklu rozwoju roślin od nasion po dorosłe osobniki. Dzieci spacerowały wokół poletek z sadzonkami w różnych
... Więcej
30.09.2025 - Europejski Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej im. św. Brata Alberta w Narolu! 
30 września w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych (EDJO) - święto, które przypomina o bogactwie językowym Europy i zachęca do nauki języków obcych. W organizację wydarzenia zaangażowali się nauczyciele języków obcych: nauczycielki języka angielskiego oraz nauczyciel języka
... Więcej
29.09.2025 - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania! 
Inicjatywa ta powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. Głośne czytanie dedykowane jest głównie młodszym dzieciom, ponieważ język jest podstawowym narzędziem komunikacji
... Więcej
19.09.2025 - EKO festiwal! 
Uczniowie klas V naszej szkoły brali udział w EKO festiwalu, który podobnie jak w ubiegłym roku odbył się na Rynku Miejskim w Lubaczowie pod hasłem „Wspólnie dla klimatu”. Organizatorzy festiwalu przygotowali różnorodne zadania i atrakcje dla dzieci oraz zadbali, by czas ten był spędzony mile i stwarzał okazję do zgłębienia wiedzy na
... Więcej
19.09.2025 - 86 Rocznica bitwy pod Narolem! 
W piątek odbyły się uroczystości upamiętniające wydarzenia z września 1939 r, kiedy to w okolicach Narola odbyły się walki żołnierzy polskich z wojskami hitlerowskimi. W kościele parafialnym w Lipsku odbyła się Msza Św. w intencji poległych obrońców Ojczyzny celebrowana przez księży Juliana Leńczuka, Józefa Bedarza i Jana Radziszewskiego
... Więcej
17.09.2025 - Wizyta uczniów w Centrum Drzeworytu w Płazowie! 
Uczniowie klas III brali udział w warsztatach drzeworytniczych organizowanych w Centrum Drzeworytu w Płazowie prowadzonych przez panią Gabrielę Kołodziej, Annę Serkis-Wojtowicz oraz pana Józefa Lewkowicza. Uczniowie mieli okazję zapoznać się zapomnianą metodą popularnej sztuki ludowej. Warsztaty te miały na celu przywrócenie
... Więcej
12.09.2025 - Powiatowy Piknik Edukacyjny! 
Na stadionie w Narolu, odbył się Powiatowy Piknik Edukacyjny pod hasłem ,,W lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo" - Bezpieczny powrót do szkoły. Spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów najmłodszych klas z powiatu lubaczowskiego. Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji połączonych z praktyczną edukacją. Celem spotkania było
... Więcej
01.09.2025 - Rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026! 
Szkolna społeczność uroczyście zainaugurowała nowy rok szkolny 2025/2026. Tradycyjnie, uroczystość rozpoczęła się mszami świętymi w kościołach parafialnych w Lipsku i Narolu. Po nabożeństwie, o godzinie 9:00, wszyscy zebraliśmy się na placu szkolnym. Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewano hymn państwowy i wciągnięto flagę
... Więcej
|